پست وبلاگ

“این سو” گنجشک چالاک ، توضیحی بر نماد “این سو”

“این سو” گنجشک چالاک ، توضیحی بر نماد “این سو”

این روزها هر شرکت و کسب وکاری برای اینکه خودش را به مخاطب معرفی کند سعی میکند تمام هدف ،رویکرد و سازوکارش را در یک تصویر و یک کلمه خلاصه کند سایت “این سو” هم از این قاعده مستثنی نیست. در این متن میخواهیم درباره طراحی این گنجشک سبز زیبا یعنی “این سو “صحبت کنیم .

لوگو یک نشانه‌ی گرافیکی است که می‌تواند به صورت علامت، سمبل، نوشتار و یا ترکیبی از این‌ها طراحی شود این  نشانه گرافیکی به وسیله شرکت‌های تجاری، تولیدی و صنعتی و هم‌چنین کسب وکارهای کوچک استفاده می‌شود تا از این طریق نوع خدمات اهداف و محصولشان را سریع‌تر به مخاطب معرفی کنند. به واسطه خلاقیت، منحصر به فرد بودن و بصری بودن در اذهان حک شده و ماندگاری بیشتری در ذهن مخاطب داشته باشند. پس این روزها یکی ازمهم ترین وسیله های ساخت یک برند طراحی یک لوگوی زیبا و در عین حال همراه با نماد های مربوط به هدف و سازوکار آن کسب و کار است.

 حالا اگربخواهیم کندوکاوی در مفهوم این گنجشک سبز کوچک بکنیم باید بگوییم : این پرنده گنجشکی است ایرانی که نماد عقل و اعتماد است .  به بال هاییش نگاه کنید ،این گنجشک  متشکل از 6 بته جقه است .بُته‌جـِقّه، نقش سرو خمیده که نشانه ایران و ایرانیان است. بته جقه نقشی است که در تاریخ هنرهای سنتی همیشه مورد توجه بوده که نماد سرو ایرانی ست که در حوادث تاریخی م شده اما هیچ گاه نشکسته است . به چشمان گرد و پر از امید این سو توجه کرده اید؟  نگاه گنجشک زیبای ما به شرق و داخل است و این یعنی معتقد است راه حل مشکلات ما خودمان هستیم . حالا اگر بخواهیم از رنگ ها بگوییم باید گفت که رنگ سبز،سفید و قرمز پرچم کشورمان به عنوان رنگ های اصلی در این لوگو به کار رفته اند.

برای کشف معانی در لوگو ها باید خیلی ریزبین باشیم مثلا به آن کادر طوسی رنگ دور گنجشک توجه کردید؟ این کادر یک چهارضلعی ست نشان دهنده  ضلع تولید کننده،فروشنده،توزیع کننده و مصرف کننده ایرانی . این چهارضلعی که هر چه بیشتر رونق بگیرد این گنجشک ما قوی تر میشود و در دل آسمان بال هایش را بازخواهد کرد. و اما نکته آخری که باید درباره اش بگوییم حرف “ن “درون نشان تایپی ست که به شکل e لاتین طراحی شده که به معنای اینترنتی ست  این گنجشک کوچک به شما کمک  میکند تا به راحتی و به راحتی به دنیایی از تولیدات داخلی کشورمان وصل شوید و اگر شما هم تولید کننده یا فروشنده  باشید محصولات شما را به دیگران معرفی میکند تا بتوانید از درگاه وب کسب و کار خودتان را رونق دهید.برای اینکه بیشر با این گنجشک پرامید آشنا بشید وارد سایت ” این سو” شوید و یا آن مطالبی که درباره سایت نوشته شده را مطالعه کنید “این سو” اینجاست تا راه و روش پرواز را یادبگیریم . شما در هر ضلعی از این چهارضلعی که هستید میتوانید به “این سو” مراجعه کنید  این پرنده زیبا منتظر شماست.

مقالات مرتبط